Śluza bezpieczeństwa podajnika paliwa

Salon HKS Lazar i Windhager Lublin > Blog > Budowa kotłów SmartFire > Śluza bezpieczeństwa podajnika paliwa

śluza bezpieczeństwa kotła smartfire lazar

Maksymalne bezpieczeństwo kotłów na pellet SmartFire dzięki śluzie podajnika paliwa.

Kotły peletowe HKS Lazar (Smart Fire 11, 15, 22, 41, 69 i 81) standardowo wyposażone są w śluzę bezpieczeństwa. Element ten występuje w kotle między rurą podajnika ślimakowego a palnikiem ze stali nierdzewnej. Śluza zabezpiecza paliwo zgromadzone w podajniku i to zmagazynowane w zasobniku na paliwo przed zapłonem od palącego się peletu w palniku.

Zabezpieczenie to jest wykonane jako wysokiej jakości zestaw koła zębatego połączonego z czterema komorami zamkniętymi w stalowym korpusie, całość jest łożyskowana gwarantując bezawaryjną pracę przez cały czas użytkowania kotła serii Smart Fire.

Paliwo wędruje przez ślimak podajnika wrzutkowego do śluzy, która następnie w regularnych dawkach podaje pelet do palnika. Pellet spada do palnika i ulega spaleniu, oddając w tym procesie energię do płaszcz wodny na układ kotłowy i przez zestaw rozdzielacza hydraulicznego z zestawem pomp i zaworów zasila instalację centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej.

Takie rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo, podnosi komfort korzystania z kotła na paliwo stałe jakim jest automatyczny piec peletowy Smart Fire polskiej firmy HKS Lazar.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Najnowsze komentarze

  Archiwa

  Marzec 2021
  P W Ś C P S N
  « Lut    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031