Orońsko k/Radomia, ul. Osiedlowa

Salon HKS Lazar i Windhager Lublin > Realizacje > Orońsko k/Radomia, ul. Osiedlowa

Montaż kotła Smart Fire 22/470 w Orońsku koło Radomia, ul. Osiedlowa.

Opis zlecenia:

Klient zainteresowany kotłem Smart Fire na pellet, zlecił nam jego montaż wraz z kompletnym wyposażeniem kotłowni. Kocioł SF firmy Lazar o mocy 22kW i największym zasobniku na paliwo, pojemność 470 litrów, zainstalowaliśmy wraz z osprzętem kotłowni oraz zasobnikiem firmy Biawar do ciepłej wody użytkowej, model Quattro pojemność 150 litrów w wersji wiszącej. Do podłączenia kotła z zasobnikiem wykorzystaliśmy standardowy zestaw zaworów odcinających, zaworów bezpieczeństwa oraz pozostałych rur, kształtek itp.

Instalację kotłowni wykonaliśmy w nowo powstałym domku jednorodzinnym. Do obsługi kotła znajdującego się w kotłowni, wykorzystaliśmy dostępny w ofercie firmy Plum panel pokojowy EcoSter Touch z dotykowym kolorowym wyświetlaczem. Panel sterowania spełnia również funkcję czujnika temperatury obiegu grzewczego do którego jest przypisany. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania C.O i CWU ponieważ jesteśmy w stanie zaprogramować pracę kotła według harmonogramu tygodniowego z zastosowaniem obniżeń nocnych.

Jako opcję klient zlecił również montaż modułu EcoNET 300 firmy Plum do zdalnej obsługi kotła dla użytkownika, oraz obsługi serwisowej na odległość. Moduł internetowy umożliwia zmianę wszystkich parametrów urządzenia, dla użytkownika jest to niesamowita wygoda ponieważ prócz regulacji temperatury (która ma wpływ na zużycie pelletu) dostaje komunikaty o ewentualnych błędach (braku paliwa itp.) nam natomiast EcoNET 300 daje dostęp do historii pracy urządzenia. Korzystając z serwisu Plum www.econet24.com możemy w szybki sposób za pośrednictwem komputera w biurze, lub tabletu będąc w terenie, sprawdzić, dokonać analizy i skorygować ustawienia kotła zanim użytkownik zacznie szukać problemu.

Osprzęt zainstalowany razem z kotłem:
  • zestaw zaworów kulowych odcinających oraz zwrotnych
  • osprzęt zabezpieczający instalację: naczynia przeponowe, zawory bezpieczeństwa, manometry itp.
  • pompa obiegowa GRUNDFOS Alpha 2L 25-40/180, oraz 25-60/180
  • internetowy moduł obsługi zdalnej kotła Plum EcoNET 300 WiFi
  • panel pokojowy PLUM EcoSter Touch
  • siłowniki do zaworów mieszających LK-Armatur AutoMIX 55 230VAC, 5Nm, 140sec
  • zawory mieszające 4-drogowe LK-Armatur LK841 DN25, 1″

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *